fdm

Przedwzmacniacze gramofonowe

Tunery FM

Kolejny skrót, który słyszymy każdego dnia to „fm”. Często sami wymawiamy ten skrót przy okazji podając nazwę stacji radiowej.

Jednak czy wiesz co tak naprawdę ten skrót oznacza? Otóż skrót „fm” pochodzi od angielskiego wyrażenia „frequency modulation” co po przetłumaczeniu na język polski oznacza modulację częstotliwości. Nieco upraszczając zjawisko, warto wiedzieć, że w fali nośnej kodowane są informacje przez modulację, czyli chwilową zmianę częstotliwości tej fali.

To za sprawą modulacji przesyłany jest sygnał radiowy, dzięki czemu możemy odbierać programy różnych stacji radiowych. Pomagają nam w tym oczywiście także specjalne tunery FM.

Tunery FM to tunery radiowe, dzięki którym jakość odbioru programów muzycznych w radiu jest o wiele lepsza. Jeśli lubisz słuchać radia, a przy tym jesteś wrażliwy na każdy szum i innego rodzaju zakłócenie, które przeszkadza ci w odbiorze muzyki czy innych treści przekazywanych przez daną stację radiową, konieszne musisz udać się do sklepu po tuner FM.

Niektórzy zadają pytanie: kto w dobie internetu słucha radia i wymaga, by tego rodzaju dźwięk był dobrej jakości? Okazuje się, że miłośników radia z dnia na dzień przybywa. Radio to medium, które naprawdę cieszy się niesłabnącą popularnością.

Jednak warto zauważyć, że oczekiwania radiosłuchaczy są coraz większe. Wymagają oni od radiostacji nie tylko jakości programów, ale także dobrej jakości dźwięku, który umili im czas.

A to zapewni im właśnie tuner radiowy, który jest sprzętem „must have” dla każdego radiomaniaka.

fdm.net.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.