fdm

Przedwzmacniacze gramofonowe

Jak dobrać zestawy głośnikowe?

Odpowiedni dobór zestawów głośnikowych nie jest wcale prostą sprawą. Duże znaczenie mają w tym przypadku nasze preferencje, oczekiwania i wymagania. Ogromny wpływ na wybór zestawu głośnikowego ma także to, jakie środki pieniężne chcemy przeznaczyć na zakup tego typu sprzętu. Warto wiedzieć, że istnieją zestawy pasywne.

Do tego typu zestawów będziemy potrzebować dodatkowo wzmacniacza. Zestawy aktywne zaś taki wzmacniacz mają wbudowany. Są to zestawy bardziej specjalistyczne, są bowiem stosowane w przypadku występów scenicznych. W przypadku więc tego drugiego zestawu nie wydajemy dodatkowych pieniędzy, kupując wzmacniacz.

Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale także miejsce, nasz zestaw głośnikowy bowiem nie zwiększa się o kolejny sprzęt. Do zestawu aktywnego możemy podłączyć odtwarzacz CD czy też mikrofon. Kolejnym zestawem godnym uwagi jest zestaw głośnikowy, w skład którego wchodzą dwie tak zwane satelity i głośnik basowy. Warto wiedzieć, że jest to zestaw aktywny.

Jest to zestaw do pomieszczeń niewielkich rozmiarów. Duży wpływ na dobór odpowiedniego zestawu głośnikowego ma to, jak zlokalizujemy nasz sprzęt. Kupując dany zestaw, czy to aktywny, czy też pasywny, musisz wziąć pod uwagę to jakiej wielkości jest twoje tak zwane pomieszczenie odsłuchowe. Bowiem sztuką jest takie rozmieszczenie sprzętu, który da efekt dobrej jakości dźwięku, bez szumów i innego rodzaju zakłóceń.

Zaplanuj więc na samym początku, jeszcze przed zakupem zestawu głośnikowego swoją przestrzeń dźwiękową.

fdm.net.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.