fdm

Przedwzmacniacze gramofonowe

Przetwornik NT-503

Przetwornik NT-503 to przetwornik analogowo-cyfrowy. Służy do zmiany sygnału analogowego w sygnał cyfrowy. Na rynku dostępne są urządzenia, które są połączeniem odtwarzacza właśnie z przetwornikiem NT-503.

Urządzenie tak zbudowane jest w stanie odtwarzać dźwięk dobrej jakości, który może pochodzić z wielu różnorodnych źródeł. Przetwornik NT-503 za pomocą kabla USB obsługuje audio z komputera PC, a także z pamięci przenośnej. Warto wiedzieć, że cyfrowe przetwarzanie dźwięku polega na przetwarzaniu sygnałów dźwiękowych, dzięki czemu możemy uzyskać dźwięk wysokiej jakości.

Są to procesy związane między innymi z odszumianiem czy też filtracją dźwięku. Często też cyfrowe przetwarzanie dźwięku łączy się z wytwarzaniem efektów specjalnych. Warto także zaznaczyć, że można mówić także o analogowym przetwarzaniu dźwięku, ma to miejsce w przypadku sygnałów, które nie zostały za pomocą przetworników zmienione na sygnał cyfrowy.

W takiej sytuacji możemy też mówić o filtracji analogowej. Mówi się o tym, że sygnał analogowy jest dość wadliwy, szczególnie ze względu na różnego rodzaju szumy i zakłócenia, które występują podczas odwtarzania dźwięku. Zapewne nie jeden z nas doświadczył tego podczas słuchania płyt winylowych czy też tradycyjnych kaset.

W przypadku sygnałów cyfrowych problem zakłóceń zostaje wyeliminowany, temu właśnie ma służyć zastosowanie przetworników. Mówiąc kolokwialnie, sygnał cyfrowy jest czystszy, jednak czy te wszystkie szumy w przypadku sygnału analogowego nie mają swojego uroku?.

fdm.net.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.